Nowości grillowe w sezonie 2020

Nowości grillowe w sezonie 2020

Ostatnio przedstawiliśmy wam nowe akcesoria, które zawitają do salonów w 2020 roku. Jednak to nie koniec nowości przygotowanych przez firmę Broil King.

Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule, na fanów grillowania czeka mnóstwo nowości, jeśli chodzi o grille właśnie. W tym artykule opiszemy nowego członka serii Baron™ oraz zupełnie nowy rodzaj grilli, jakimi są grille pelletowe z serii REGAL™ PELLET.

 

Grill gazowy Broil King Baron™ 520

Baron™ 520 to nowy dodatek do dobrze znanej serii Baron™.

Firma Broil King posiłkując się opiniami klientów, postanowiła wypuścić na polski rynek tańszą alternatywę dla Barona 590. Grill Baron™ 520 nie posiada kuchenki bocznej ani zestawu rożna, lecz specyfikacja znana z innych grilli Premium firmy Broil King czyni go jednym z najlepszych wyborów do 6000 złotych.

Pięć dwustronnych rusztów żeliwnych Flav-R-Cast™ o łącznej powierzchni 81 x 44 cm pozwoli na grillowanie wielu różnych potraw jednocześnie, a podział rusztów na 5 części ułatwia spersonalizowanie powierzchni grillowania do swoich potrzeb. Grillowane warzywa? Wok żeliwny Baron™ sprawdzi się idealnie, a grillowanie ryb z płytą żeliwną Baron™ to prawdziwa przyjemność!

Nagrzanie tak dużej powierzchni to zadanie 5-ciu palników Dual-Tube™ o mocy 13,2 kW, które zagwarantują równe temperatury w każdym miejscu na ruszcie.

Połączenie dużej powierzchni z dużą funkcjonalnością czyni go idealnym wyborem na duże imprezy lub spotkania rodzinne. Posiłek dla 10 osób w 15 minut? Dla grilla Baron™ 520 to żadne wyzwanie!

 

 

Grille pelletowe Broil King REGAL™ PELLET

Grille pelletowe z serii REGAL™ PELLET od firmy Broil King to zupełna nowość na polskim rynku.

Wbudowany komputer z panelem sterowania oraz darmowa aplikacja pozwolą na dostosowanie praktycznie każdego aspektu grillowania, a dzięki wykorzystaniu pelletu jako źródła ciepłapotrawy przyrządzane na grillach REGAL™ PELLET nabiorą niepowtarzalnego aromatu oraz smaku.

Co wyróżnia grille pelletowe REGAL™ PELLET na tle innych urządzeń tego typu? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

 

Panel kontrolny

Grille REGAL™ PELLET to pierwsze tego typu urządzenia wyposażone w inteligentny panel kontrolny.

Posiada on duży i czytelny wyświetlacz, na którym widnieją informacje odnoście czasu pozostałego do ugrillowania potrawy oraz temperatury piekarnika i dwóch dołączonych do zestawu sond, a dzięki jasnemu podświetleniu będzie on przejrzysty zarówno w dzień, jak i w nocy.

Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski, dzięki którym wybierzemy spośród trzech predefiniowanych ustawień temperatury (315°C grillowanie, 175°C pieczenie oraz 105°C wędzenie).

Z myślą o osobach, które wolą samodzielnie dostosowywać temperaturę w zależności od grillowanej potrawy firma Broil King wyposażyła grille REGAL™ PELLET w wygodne podświetlane pokrętło odpowiadające za precyzyjną kontrolę nad temperaturą co do 1°C!

Osoby lubujące się w rozwiązaniach mobilnych również znajdą coś w sam raz dla siebie!

Przy pomocy darmowej aplikacji dostępnej na systemy iOS oraz Android można w prosty sposób sterować minutnikiem, oraz temperaturą.

Aplikacja łączy się z grillem za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi.

 

Pojemnik na pellet z podajnikiem

Jedną z najważniejszych funkcji grilli REGAL™ PELLET od firmy Broil King jest pojemnik na pellet z automatycznym podajnikiem.

Do pojemnika na pellet zmieści się do 11kg wybranego pelletu firmy Broil King, a drzwiczki znajdujące się na tyle pojemnika pomogą w usunięciu nadmiaru pelletu.

Podajnik pelletu zadba o podawanie odpowiedniej ilości pelletu zależnie od wybranego trybu pracy lub ustawionej temperatury. Takie rozwiązanie wraz z automatyczną kontrolą przepływu powietrza pozwala na praktycznie bezobsługowe korzystanie z urządzenia.

 

Zestaw rożna obrotowego

Każdy grill z serii REGAL™ PELLET posiada dedykowany zestaw rożna.

Pozwala on na grillowanie nie tylko kurczaka, ale również większych kawałków mięsa takich jak na przykład pieczeń.

Grillowanie za pomocą rożna daje wiele korzyści – silnik elektryczny, który wchodzi w skład zestawu pozwala na automatyczne obracanie potrawy ważącej do 9 kg, a w przypadku zablokowania się jej o ściankę piekarnika silnik samodzielnie zmieni kierunek obrotu. Dzięki temu potrawy grillowane na rożnie będą równomiernie opieczone, a soki pozostaną zamknięte wewnątrz mięsa.

W skład zestawu wchodzą:

  • Stalowy pręt;
  • Kolce ze stali nierdzewnej;
  • Silnik elektryczny;

 

Dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™

Nieodłącznym elementem każdego grilla Premium firmy Broil King są dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™.

Dzięki zastosowaniu w nich dużej ilości materiału nie wychładzają się tak szybko, jak klasyczne ruszty żeliwne oraz świetnie oddają zgromadzone ciepło.

Kolejną zaletą jest ich dwustronność – strona stożkowana idealnie sprawdzi się w przypadku steków, warzyw lub burgerów nadając im charakterystyczny diamentowy wzór.

Jeśli jednak przyjdzie pora na coś tłustszego to rynienkowana strona rusztu Flav-R-Cast™ sprawdzi się idealnie. Dzięki tytułowym rynienkom tłuszcze zawarte w potrawie będą miały więcej czasu na odparowanie z powrotem do potrawy, co wiąże się ze zwiększoną soczystością mięsa.

 

Wytrzymała konstrukcja

Jedną z cech charakterystycznych grilli firmy Broil King jest niewątpliwie wysoka jakość wykonania.

Grille REGAL™ PELLET zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Taki wybór materiału gwarantuje wysoką wytrzymałość połączoną ze stosunkowo niewielką wagą.

Pokrywa piekarnika została wykonana z dwóch płaszczy stali szlachetnej o grubości 2 mm, pomiędzy którymi znajduje się dodatkowa izolacja. Izolowana pokrywa wraz ze szczelnymi uszczelkami i precyzyjną kontrolą temperatury czyni grille z serii REGAL™ PELLET jednym z najlepszych wyborów do grillowania metodą LOW&SLOW.

Kolejnym wyznacznikiem wysokiej wytrzymałości grilli pelletowych firmy Broil King™ jest ich długi okres gwarancyjny.

Piekarnik wykonany ze stali szlachetnej został objęty 5-letnią gwarancją, natomiast 2-letnia gwarancja dotyczy dwustronnych rusztów żeliwnych Flav-R-Cast™ oraz pozostałych elementów wraz z farbą.

 

Dlaczego REGAL™ PELLET?

Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie „Dlaczego akurat REGAL™ PELLET?”

Grille pelletowe od firmy Broil King to jedyne tego typu urządzenia wyposażone w komputer sterujący nie tylko mocą paleniska, ale również przepływem powietrza oraz ilością podawanego pelletu.

Dzięki ogromnemu zakresowi temperatur oraz dwustronnym rusztom Flav-R-Cast™ grille z serii REGAL™ PELLET świetnie spisują się podczas grillowania czy pieczenia.

Będzie on również świetnym wyborem dla osób wielbiących wędzenie. Dzięki doskonałej izolacji cieplnej jest on wręcz stworzony do wielogodzinnego wędzenia niezależnie od pory roku.

Dla osób ceniących sobie wygodę firma Broil King przygotowała specjalną aplikację, która pozwoli na dostosowanie temperatury oraz czasu pozostałego do końca pracy bez wychodzenia z domu.