Płyty żeliwne - dedykowane / uniwersalne

person Opublikowane przez: P Sklep list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 116

Zwiększenie funkcjonalności grilla gazowego - płyty żeliwne.

Grill gazowy to nieograniczone możliwości. Z dodatkowym wyposażeniem grill gazowy może stać się Twoją przenośną kuchnią, na której przyrządzisz ulubione smakołyki.

Zwiększenie funkcjonalności grilla gazowego – płyty żeliwne.

Grill gazowy to nieograniczone możliwości. Można go wzbogacać o różnego rodzaju akcesoria dzięki, którym grillowanie stanie się dużo bardziej atrakcyjne.
Niesie to ze sobą wiele korzyści, a główną z nich jest to, że nie musimy się ograniczać do najpopularniejszych grillowanych potraw !

Dla wielu osób dania typu placki ziemniaczane, jajka sadzone, zapiekane tosty z dodatkami, szparagi, delikatne polędwiczki to raczej nieodzowna część typowej domowej kuchni. Z dodatkowym wyposażeniem grill gazowy może stać się Twoją przenośną kuchnią, na której przyrządzisz ulubione smakołyki.

Płyta żeliwna – prosta, acz doskonała !

Na wstępie musimy wiedzieć, że płyty dzielą się na dwa rodzaje – uniwersalne oraz dedykowane do konkretnych modeli grilli gazowych.

Te pierwsze możemy kłaść na ruszta w dowolnym miejscu za pomocą odpowiedniego uchwytu  wielofunkcyjnego. Musimy jednak pamiętać, że takimi płytami, ze względu na zoptymalizowane wymiary, nie zastąpimy rusztów żeliwnych.

Druga grupa płyt, czyli płyty dedykowane charakteryzują się idealnym dopasowaniem do piekarnika grilla gazowego.
Dzięki temu możemy na stałe wstawić ją w miejsce rusztu.
Marka Broil King posiada obecnie w swojej ofercie szereg płyt żeliwnych produkowanych na wymiar do danego modelu grilla.

Tutaj musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie – czy chcemy, aby płyta była nieodzowną częścią każdego grillowania czy była ciekawą odskocznią od grillowania klasycznych dań ?
To pomoże ustalić jaki rodzaj płyty będzie pasował do Państwa najbardziej.

Kiedy już wybierzemy, czeka nas kolejna zagwostka – jakość płyty.
To bardzo istotny aspekt. Musimy ustalić, czy dana płyta wykonana jest z pełnego odlewu żeliwa, czy jest tylko pokryta jego warstwą.

Płyty z pełnego żeliwa są dużo trwalsze i żywotniejsze.
Dodatkowo rozgrzewają się równomiernie i dłużej utrzymują temperaturę, ma to ogromny wpływ na jakość potraw, które przygotowujemy.

Płyty pokryte warstwą żeliwa bywają problematyczne.
Może zdarzyć się, że po pewnym czasie użytkowania i czyszczenia płyty powłoka żeliwna zacznie się ścierać, co niestety przyczyni się do przywierania potraw.
W efekcie grillowanie stanie się udręką, a my będziemy musieli kolejny raz zainwestować w zakup nowej płyty.

Oczywiście cena płyt z pełnego żeliwa jest wyższa, ale nie zrażajmy się tym.
Pamiętajmy, że taka płyta jest trwała, a odpowiednio użytkowana I konserwowana posłuży lata I będzie miłym oraz funkcjonalnym dodatkiem.
W naszej gamie produktów znajdą Państwo oryginalne płyty żeliwne — uniwersalne oraz dedykowane. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie :)

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło