Grille Broil King® Baron™ - Zmiany w roku 2021

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Aktualności W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 401

Grill Broil King® Baron™ to już dwukrotny hit sprzedażowy. Podbój serc miłośników grillowania rozpoczął w roku 2019 zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się grilla, a następnie powtórzył ten wyczyn w roku 2020. W tym sezonie przyszła pora na jego nowe wcielenie, które mimo wielu podobieństw mocno różni się od swojego starszego brata.

W tym artykule opiszemy zmiany, jakie zaszły w modelach z serii Baron™ oraz powiemy jaki mają one wpływ na grillowanie potraw.

Nowy sposób na ułożenie rusztów

Pierwszą zmianą, którą opiszemy w dzisiejszym artykule będą ruszty, a dokładniej sposób ich ułożenia.

Jak zapewne dobrze wiecie żeliwne ruszty Flav-R-Cast™ są dwustronne co oznacza, że możemy używać ich na dwa różne sposoby.

Strona klasyczna – stożkowana służy do grillowania potraw, które nie puszczają dużo soków i tłuszczy. Przykładem takiej potrawy będą burgery, lub warzywa.

Druga strona natomiast posiada rynienki, które poprawiają odprowadzanie soków i tłuszczy z potraw, co w połączeniu z nową funkcjonalnością grilli Baron™, czyli znanej z serii Sovereign™ możliwości ułożenia rusztów pod skosem za pomocą dołączonego uchwytu wielofunkcyjnego pomaga w grillowaniu bardzo tłustych potraw umożliwiając odparowanie większej ilości soków i tłuszczy z powrotem do grillowanej potrawy.

Wytrzymały piekarnik

Jedną z najważniejszych zmian, które zaszły w grillach z serii Baron™ jest bez dwóch zdań kompletnie nowa konstrukcja piekarnika.

Piekarniki Dura-Built™ stosowane w zeszłorocznych wersjach grilli Baron™ w tym roku zostały całkowicie wyparte przez sprawdzoną konstrukcję aluminiowych piekarników Therma-Cast™.

Nie jest to jednak w 100% kopia piekarników z grilli t.j. Monarch™ czy Signet™. Piekarniki Therma-Cast™ w grillach Baron™ zostały wyprofilowane pod kątem lepszego odprowadzania tłuszczy.

Nowa konstrukcja piekarnika gwarantuje, że palniki nie zostaną wygaszone przez wiatr, a również ułatwia ich wymianę i konserwację, w której także pomoże nowa – jednoczęściowa listwa palnikowa.

Ulepszone półki boczne

Półki w nowym wydaniu grilli Baron™ zostały spasowane jeszcze lepiej niż przedtem.

Specjalne szyny, w które wsuwamy półkę po złożeniu powodują, że lepiej przylega ona do konstrukcji grilla tym samym redukując kiwanie się półek.

Dodatkowo nie trzeba mieć przy sobie śrubokrętu aby, zablokować półki przed złożeniem. W tegorocznych modelach można je zablokować za pomocą dedykowanych blokad, które uniemożliwią złożenie się półki co zdecydowanie ułatwi transport grilla.

Kolejnym ulepszeniem jest „nowa” kuchenka boczna, którą możecie dobrze kojarzyć z grilli Regal™.  Oferuje ona większy ruszt, trwalsze materiały oraz większą moc.

Nowa kuchenka w połączeniu z zupełnie nową płytą żeliwną pozwoli nie tylko na podgrzewanie, ale również na przyrządzanie pełnoprawnych posiłków.

Nowa, solidniejsza konstrukcja

Solidne wykonanie i perfekcyjne spasowanie elementów to cechy charakterystyczne grilli z serii Baron™.

W tym roku firma Broil King® nie zboczyła ani na krok z ustalonego w zeszłych latach kursu dodatkowo wzmacniając całą konstrukcję Baron’a.

Nowy projekt podstawy grilla jest szerszy, posiada usztywnioną konstrukcję z mniejszą ilością otworów.

Pomniejszymi zmianami w konstrukcji jest stalowa listwa, która pojawiła się u frontu podstawy urządzenia, oraz ulepszony system magnetycznego zamykania drzwi.

Mniejsze zmiany

W grillach serii Baron™ zaszło również mnóstwo mniejszych zmian, które wpływają na estetykę lub komfort użytkowania grilla.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oko zaraz po naciśnięciu przycisku po lewej stronie grilla jest niebieskie podświetlenie pokręteł znane np. z grilli Regal™.

Zdecydowanie ułatwia ono nocne grillowanie, a najlepiej sprawdza się w połączeniu z lampką do rusztu.

Zmienił się również kształt aromatyzerów. Te są teraz lepiej wyprofilowane, aby jeszcze lepiej odparowywać tłuszcze i soki, tym samym ochraniając palniki.

Są one kompatybilne wstecznie z zeszłorocznymi modelami grilli Baron™ umożliwiając ich wymianę na nowsze, jednak starsze aromatyzery nie będą pasowały do nowych Baronów.

Górna półka do grillowania posiada teraz dedykowane otwory, które lepiej utrzymują półkę w swojej pozycji uniemożliwiając jej wypadnięcie.

Nawet najdrobniejsze zmiany, takie jak nowa – czytelniejsza czcionka na termometrze, czy lepsze ułożenie przewodów iskrownika rożna pozytywnie wpływają na komfort użytkowania grilli Baron™.

Podsumowując, w tym roku seria Baron™ otrzymała mnóstwo zmian, które znacząco wpłyną na jakość i wygodę podczas korzystania z grilli Baron™.

Grille z tej serii są teraz jeszcze bardziej wszechstronne umożliwiając grillowanie w praktycznie każdych warunkach, a nowa solidniejsza konstrukcja zagwarantuje, że Baron™ zostanie z wami na długie lata.

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło