Brytfanny żeliwne Broil King®

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 210

Dawniej brytfanny były obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni, jednak na przestrzeni lat zaczęły one powoli znikać z Polskich kuchni na rzecz lżejszych i bardziej kompaktowych rozwiązań.

Od jakiegoś czasu ponownie podbiły serca miłośników dobrego jedzenia. Najbardziej do gustu przypadły grillującym, ale z jakiego powodu? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule.


Brytfanny to idealny produkt dla osób lubujących się w wielofunkcyjnych rozwiązaniach.

Podczas używania brytfanny nie jesteś ograniczony jedynie do jednego typu posiłku, lub do jednej metody jego przygotowywania. W dobrej brytfannie możesz dusić, piec, gotować i grillować najrozmaitsze potrawy, co sprawia, że eliminują one potrzebę posiadania ogromnej ilości garnków z których każdy jest przystosowany do innego typu potrawy. Od siebie dodamy, że można piec w nich nawet chleb!

Potrawy, które wyciągniesz z brytfanny pozostaną chrupiące i soczyste, a zapach wydobywający się z jej wnętrza doprowadzi do ślinotoku wszystkich gości w pobliżu.

Na rynku znajdziesz mnóstwo brytfann z najróżniejszych materiałów, jednak jeżeli jesteś grillowym zapaleńcem to z całego serca polecamy Ci brytfanny wykonane ze znanego i lubianego żeliwa.

Żeliwo to materiał znany ze swoich nadzwyczajnych możliwości kumulowania, utrzymywania i przekazywania ciepła. Nie bez powodu właśnie z tego materiału zostały wykonane ruszty Flav-R-Cast™ znajdujące się w grillach kanadyjskiej marki Broil King®.

Żeliwne brytfanny świetnie wykorzystają ogromne temperatury, które można uzyskać w grillu gazowym. Raz rozgrzana brytfanna utrzyma swoją temperaturę na wiele godzin, a ty nie będziesz musiał co chwilę jej dogrzewać, aby przygotować posiłek dla spóźnialskiego gościa.

Firma Broil King® kocha takie praktyczne rozwiązania, więc długo nie trzeba było czekać, aby wprowadzili do swojego asortymentu własną wizję żeliwnych brytfann. Aktualnie w ofercie Broil King® znajdziecie:

69615 - Żeliwna brytfanna do żeberek Broil King®

Żeliwna brytfanna do żeberek od firmy Broil King® to kultowe już akcesorium, o które za każdym razem pytają nas klienci.

Nazwa brytfanny może być odrobinę myląca, ponieważ zakres potraw, które możesz w niej przygotować nie ogranicza się jedynie do żeberek.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej w żeliwnej brytfannie przygotujesz kaczkę, upieczesz pieczeń, a nawet zrobisz chleb, dzięki któremu przechodzący obok twojego domu ludzie pomyślą, że na osiedlu otwarto nową piekarnię.

Zapytasz więc pewnie skąd pomysł na taką nazwę skoro przygotujesz w niej wszystko. 

Dopisek "do żeberek" powstał ze względu na ruszt ze stali szlachetnej, który znajduje się na spodzie brytfanny.

Ruszt unosi mięso ponad dno brytfanny powodując, że mięso na nim umieszczone nie będzie się gotowało, lecz piekło.

Jest to również świetne rozwiązanie podczas przygotowywania tytułowych żeberek, które idealnie zmieszczą się pomiędzy żeberkami rusztu co powoduje, że nie będziesz musiał ich ciągle przewracać, a kość odejdzie z nich z łatwością.

Miejsce uzyskane poprzez podniesienie potrawy również nie jest kwestią przypadku, soki oraz tłuszcze skapujące z grillowanych potraw spadną na rozgrzane do wysokich temperatur dno brytfanny i odparują się wnikając do niej zapewniając kruchość i soczystość o jakiej nawet nie śniłeś.

Pokrywa brytfanny zagwarantuje, że wilgoć pozostanie w środku co zagwarantuje niepowtarzalny smak i aromat przygotowywanych potraw, a gdy zechcesz zrobić coś bez pokrywki to posłuży Ci ona jako dodatkowa brytfanna.

Brytfanna ma wymiary 44,5 x 17,5 x 18 cm, a jeśli posiadasz grilla gazowego z serii Baron™, lub wyższej to umieścisz ją wzdłuż rusztu oszczędzając tym samym mnóstwo miejsca.

69610 - Żeliwna brytfanna z rusztem Broil King®

Jeśli szukasz czegoś większego to mamy coś od czego zaświecą Ci się oczy.

Żeliwna brytfanna z rusztem to powiększona wersja brytfanny do żeberek, z paroma usprawnieniami.

Brytfanna podobnie jak jej poprzedniczka została wykonana z wysokiej jakości żeliwa, co jak już wspomnieliśmy pozytywnie wpływa nie tylko na jakość potraw, ale również na komfort jej użytkowania.

Powiększona brytfanna spokojnie zmieści średniej wielkości mostek wołowy, a ruszt ze stali szlachetnej pozwoli Ci na cieszenie się czasem spędzonym ze znajomymi, a czasem poświęconym na przewracaniu potraw.

Masywna pokrywa brytfanny zatrzyma to co najważniejsze wewnątrz, a gdy przyjdzie pora na dodatkowe porcje to użyjesz jej jako osobnej brytfanny.

Ważną zaletą tej brytfanny jest fakt, iż jest ona kompatybilna z systemem DO MORE™ znajdującym się grillach firmy Broil King®.

Jeśli jesteś posiadaczem grilli z serii Crown™ lub Baron™ to brytfanna zastąpi 2 kratki rusztu Flav-R-Cast™ co umożliwi szybsze uzyskanie pożądanych temperatur.

Brytfanna waży 13,5 kg co świadczy o jej solidności i jakości wykonania


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło