Czym kierować się przy wyborze butli z gazem?

person Opublikowane przez: P Sklep list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 175

Wiadomo nie od dziś, że na rynku dostępne są najróżniejsze warianty butli z różną zawartością.

W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć Wam nieco kwestię butli, które są nieodzowną częścią grilla gazowego.

Często przed zakupem grilla jedyną zagwozdką oprócz wyboru właściwego modelu grilla, jest właśnie wybór odpowiedniej butli.

Musimy mieć świadomość, że odpowiednio dobrane podzespoły mają bezpośredni wpływ na jakość grillowania, a przecież chcemy to robić jak najczęściej ! :)

 

Wiadomo nie od dziś, że na rynku dostępne są najróżniejsze warianty butli z różną zawartością. 
Przy wyborze powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami: wagą butli, jakim gazem jest wypełniona oraz czy jest nowa, czy napełniana już wielokrotnie.

Waga

Waga jest bardzo istotna. Im butla lżejsza tym sprawniej będziemy w stanie się z nią przemieszczać.
Ponadto musimy wziąć pod uwagę bardzo ważną rzecz – jaką wagę będzie w stanie utrzymać podstawa grilla, która bezpośrednio podtrzymuje butlę. 
Chcemy kupić grill, mamy już dla niego wybrane miejsce na naszym tarasie, ale co jeśli przyjdzie nam zmienić jego położenie? 
Podczas takich sytuacji niejednokrotnie butla będzie znajdowała się w środku.
Musimy także wziąć pod uwagę fakt, że nawet jeśli sprzęt będzie stał w jednym określonym miejscu to butla, tak czy inaczej, będzie wywierała stały nacisk na podstawę.

Tak więc zasada jest prosta – im lżejsza butla, tym podstawa mniej obciążona, a co za tym idzie dłużej zachowa dobrą kondycję.

Rodzaj gazu

Mieszanka gazu, którą wypełniona jest butla wpływa bezpośrednio na jakość grillowania oraz na stan palników
Jeśli gaz będzie dobrej jakości I nie będzie zanieczyszczony pozwoli to palnikom rozwinąć skrzydła
Ich wydajne działanie wpłynie pozytywnie, chociażby na czas rozgrzewania grilla oraz równomierne rozłożenie temperatury. To z kolei przełoży się na jakość potraw, które grillujemy.

Z własnego doświadczenia wiemy, że mieszanka propan-butan sprawdza się idealnie na letnie grillowanie, jednak dla fanów grillowania polecamy bardziej butle napełnione gazem propan bez żadnych wypełniaczy.

 

Warto podkreślić, że 11kg butle dostępne w naszej ofercie są nowe, oraz napełniane gazem propan, który przebija kalorycznością popularną w Polsce mieszankę propan-butan. 
Zaopatrując się w nią mają Państwo pewność, że dno butli nie jest zanieczyszczone, a więc 100% powierzchni wypełniona jest gazem.

Bardzo często zdarza się, że różnego rodzaju zanieczyszczenia zalegają na dnie w butlach, które były już używane I niejednokrotnie napełniane. 
To automatycznie zmniejsza ich pojemność oraz zanieczyszcza nowy gaz wtłaczany do palników. 
Po dłuższym okresie stosowania może to wpłynąć na nie negatywnie I spowoduje, że nasz grill stanie się mniej wydolny.

 

 

Przed dokonaniem zakupu grilla, akcesoriów do grillowania oraz butli gazowej warto poświęcić nieco więcej czasu na rozeznanie się w temacie. 
Wskazane jest zgromadzenie najważniejszych informacji oraz zasięgnięcie opinii wyspecjalizowanych sprzedawców. W efekcie będą mieli Państwo pewność, że dokonali odpowiedniego zakupu. Ten komfort pozwoli na rozwijanie swoich kulinarnych pasji, a każde grillowanie – gwarantujemy – przyniesie mnóstwo pozytywnych odczuć :) 

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło