Grill gazowy Broil King® BK™ 310 - mały, a wielki

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 313

Popularnym przekonaniem na rynku grilli gazowych jest to, że na grillu do kwoty 2 tysięcy złotych nie ma na nich szans na ugrillowanie niczego więcej niż zwykłe kiełbaski.

Jednak firma Broil King® ponownie zdecydowała się pokazać, że nie trzeba wydać ogromu pieniędzy, aby otrzymać urządzenie dzięki któremu zaskoczysz gości.

Takim urządzeniem jest niewątpliwie grill BK™ 310, czyli nowy zawodnik w stajni firmy Broil King®.

Grill ten jest najbardziej podstawowym grillem oferowanym przez firmę Broil King® i w jej hierarchii znajduje się zaraz pod grillem GEM™ 310.

Jego stosunkowo niska cena nie oznacza jednak, że został on stworzony tylko i wyłącznie do smażenia kiełbasek, a udowodnimy Wam to w tym artykule.Zacznijmy więc od podstaw.

Grill BK™ 310 nie odbiega od głównych założeń kanadyjskiej firmy Broil King®, a więc jest wykonany z wysokiej jakości materiałów pochodzących prosto z Ameryki Północnej.

Pierwsze co rzuca się w oczy to pokrywa, więc od niej też rozpoczniemy.

Została ona wykonana w całości z odlewu aluminium, co czyni ją wyjątkowo wytrzymałą, a grubość tego materiału pozytywnie przekłada się na możliwości utrzymywania temperatury.

Zaraz pod pokrywą znajduje się piekarnik, który również został wykonany w całości z odlewu aluminium. Cała jego konstrukcja jest wykonana z jednego masywnego elementu, który świetnie kumuluje temperaturę jednocześnie nie wpuszczając za dużo powietrza do środka.

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskiwanie wysokich i stabilnych temperatur, co jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas grillowania potraw.

Kolejną zaletą odlewu aluminium jest jego niewrażliwość na rdzę, a aż 10-letni okres gwarancyjny piekarnika zapewni wiele lat fantastycznego grillowania.

Drugą rzeczą, która przykuwa uwagę zaraz po piekarniku są oczywiście palniki, bo przecież to głównie od ich wydajności zależą losy weekendowego grillowania.

Model BK™ 310 posiada aż 3 palniki tubowe o mocy 6.9 kW wykonane z grubej stali szlachetnej, które posiadają aż 2 rzędy płomieni na każdy palnik, co daje nam 6 rzędów na całej powierzchni piekarnika.

Większa ilość źródeł ciepła przekłada się na wysokie temperatury, a ich równomierne rozłożenie zagwarantuje, że każdy cal rusztu będzie odpowiednio dogrzany.

Skoro już mowa o rusztach...

BK™ 310 został wyposażony w komplet wytrzymałych rusztów żeliwnych o łącznej powierzchni 53 x 34 cm, które charakteryzują się możliwością utrzymywania większej ilości ciepła niż jego stalowe odpowiedniki, a stożkowany kształt pozwoli na uzyskanie pożądanej kratki na steku rodem z amerykańskich restauracji!

Rozmarzyliśmy się nieco i prawie zapomnieliśmy o szynach aromatyzujących, które przecież grają główne skrzypce podczas nadawania smaku grillowanym potrawom.

Wspomniane szyny odpowiadają nie tylko za odparowywanie tłuszczy i soków z grillowanych potraw, ale również za rozprowadzanie ciepła po piekarniku oraz osłanianie palników.

Bez nich wszystkie skapujące tłuszcze spadłyby bezpośrednio na palniki powodując mini-płomień, który mógłby przypalić grillowaną potrawę.

Zawory Linear-Flow™ wraz z zapalarką elektroniczną Sure-Light™ zagwarantują błyskawiczne rozpalanie się grilla oraz płynną kontrolę nad temperaturą, tak abyś to ty dyktował warunki na swoim grillu!Szczegóły mają znaczenie.

O czym z resztą przekonaliśmy się niejednokrotnie podczas korzystania z grilli firmy Broil King®.

Wytrzymałe półki boczne z wieszakami na akcesoria, zostały wykonane z myślą o wygodzie użytkowania.

To dzięki nim nie musisz urządzać sobie wielu wycieczek do kuchni po nowe przyprawy i akcesoria, a wysokiej jakości tworzywo zagwarantuje dłuuuugą współpracę, a no i oczywiście są one składane!

Cała konstrukcja jest trzymana w ryzach przez solidną stalową podstawę z północno amerykańskimi korzeniami.

Mieści ona w sobie miejsce na przechowanie 11 kilogramowej butli z gazem, a wytrzymałe i odporne na pęknięcia kółka pozwolą na dłuższe spacery ze swoim ulubionym urządzeniem.

W znajdującym się na pokrywie logu firmy Broil King® widnieje termometr Accu-Temp™, który precyzyjnie wskaże temperaturę panującą w piekarniku.

Jak widzicie, nie trzeba wydać wielu tysięcy złotych, aby otrzymać grilla, który posłuży Wam przez wiele, wiele lat - wystarczy wybrać urządzenie, które posiada odpowiednio dobrane podzespoły a takim urządzeniem jest niewątpliwie opisywany BK™ 310.

Jeśli macie ochotę na odrobinę więcej wiedzy na temat grilli kanadyjskiej firmy Broil King® to zapraszamy do kontaktu! Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło