Grill gazowy Broil King® GEM 310

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 26

Ostatnio przedstawiliśmy wam grilla BK™ 310 od firmy Broil King, a teraz przyszła pora na jego starszego brata, czyli GEM'a 310!Konstrukcja ma znaczenie.

Grill GEM™ 310 podobnie jak jego tańszy brat jest wykonany z wysokiej jakości materiałów pochodzących prosto z Ameryki Północnej, co stało się swego rodzaju standardem w grillach kanadyjskiej firmy Broil King.

Pierwszą zmianą, o której wspomnimy jest ulepszona względem BK™ 310 pokrywa.

Wytrzymała konstrukcja z odlewu aluminium została dodatkowo wzmocniona płaszczem ze stali szlachetnej, który pomaga w kumulowaniu temperatury, a jednocześnie redukuje nagrzewanie się zewnętrznej części pokrywy, przez co unikniemy niepotrzebnych oparzeń.

Piekarnik w GEM'ie 310 został wykonany w praktycznie ten sam sposób co w BK™ 310, czyli ze sprawdzonego już odlewu aluminium.

Jego konstrukcja jest prawie całkowicie zamknięta pozostawiając jedynie wymagane otwory wentylacyjne. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskiwanie wysokich i stabilnych temperatur, co jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas grillowania potraw takich jak steki, czy pieczenie.

Następne w kolejce są palniki, które nie zmieniły się od tych z BK™ 310

Model GEM™ posiada te same 3 palniki tubowe o mocy 6.9 kW wykonane z grubej stali szlachetnej, co jego młodszy brak BK™ 310.

Palniki te posiadają 2 rzędy płomieni na każdym z palników sumując się do aż 6-ciu rzędów na całej powierzchni piekarnika!

Wyobrażacie sobie jak idealnie wysmażony będzie stek przygotowany przy ich użyciu?

Jedną z największych różnic pomiędzy grillem GEM™ 310, a BK™ 310 są ruszty.

GEM™ 310 został wyposażony w komplet legendarnych dwustronnych rusztów żeliwnych Flav-R-Cast™ o powierzchni 53 x 34 cm! Dobrze przeczytaliście! Te same ruszty znajdują się w grillach takich jak Monarch™, czy Baron™ a charakteryzują się one możliwością ułożenia ich w dwóch pozycjach - rynienkowej oraz stożkowej. 

Stożkowa strona rusztu Flav-R-Cast™ idealnie nadaje się do przygotowywania steków, bo dzięki zmniejszonej powierzchni styku uzyskamy kratkę rodem z amerykańskich restauracji, jednocześnie nie przypalając naszej kochanej wołowiny.

Strona rynienkowa natomiast to raj dla miłośników karkówki, kiełbasy i innych tłustych potraw! Rowki znajdujące się na powierzchni rusztu lepiej odprowadzają tłuszcze, dzięki czemu unikniemy mini zapłonów podczas grillowania bardzo tłustych potraw.

Sam ruszt jest wykonany z żeliwa, czyli materiału znanego ze swoich możliwości kumulowania temperatury, co pozwoli na dłuższe grillowanie w wysokiej temperaturze, przy mniejszym zużyciu gazu.

Kolejną ważną zmianą jest zastąpienie szyn aromatyzujących aromatyzerami ze stali szlachetnej Flav-R-Wave™, które występują nawet w grillach takich jak Imperial™!

Aromatyzery Flav-R-Wave™ pokrywają praktycznie całą powierzchnię nad palnikami oraz pod rusztami, co znacznie zmniejsza ilość tłuszczy, które dostaną się do tacki ociekowej grilla GEM™.

Jednak nie służą one jedynie do odparowywania tłuszczy i ochrony palników! To właśnie aromatyzery są jednym z elementów, które rozprowadzają ciepło wewnątrz piekarnika pozwalając na grillowanie potraw na dowolnym miejscu na ruszcie bez obaw o nierównomierne rezultaty.

Zawory Linear-Flow™ wraz z zapalarką elektroniczną Sure-Light™ zagwarantują błyskawiczne rozpalanie się grilla oraz płynną kontrolę nad temperaturą, tak abyś to ty dyktował warunki na swoim grillu!Diabeł tkwi w szczegółach.

Piękno każdego klejnotu tkwi w jego szczegółach, i podobnie jest w przypadku GEM'a 310.

Wytrzymałe półki boczne z wieszakami na akcesoria, zostały wykonane z myślą o wygodzie użytkowania.

To dzięki nim nie musisz urządzać sobie wielu wycieczek do kuchni po nowe przyprawy i akcesoria, a wysokiej jakości tworzywo zagwarantuje dłuuuugą współpracę, a no i oczywiście są one składane!

Cała konstrukcja jest trzymana w ryzach przez solidną stalową podstawę z północno amerykańskimi korzeniami.

Mieści ona w sobie miejsce na przechowanie 11 kilogramowej butli z gazem, a wytrzymałe i odporne na pęknięcia kółka pozwolą na dłuższe spacery ze swoim ulubionym urządzeniem.

W znajdującym się na pokrywie logu firmy Broil King® widnieje termometr Accu-Temp™, który precyzyjnie wskaże temperaturę panującą w piekarniku.

Jak możecie zauważyć, dopłacając jedynie 300 PLN do grilla GEM™ 310, uzyskujemy elementy, które pojawiają się także we flagowych modelach kanadyjskiej firmy Broil King™, co pozytywnie świadczy o ich działaniu.

Następnym grillem, który opiszemy będzie popularny w polskich ogrodach Royal™ 320!Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło