Grill gazowy Broil King® Royal™ 320 - Już prawie klasa Premium!

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 67

Firma Broil King® ma w swojej stajni mnóstwo grilli, z których do tej pory opisaliśmy zaledwie 2 modele. W dzisiejszym artykule przyszła pora na Royal'a 320, czyli ostatni krok w stronę grilli Premium.


Zacznijmy od elementów, które mają największe znaczenie podczas grillowania, a są to:

Wytrzymała pokrywa i piekarnik

Pokrywa i piekarnik to z pewnością elementy, których jakość wykonania bezpośrednio wpływa na grillowane potrawy.

W Royal'u oba te elementy zostały wykonane z grubego odlewu aluminium, który nie dość, że chroni grilla to jeszcze pomaga mu w osiąganiu wysokich temperatur!

Dzieje się to wszystko za sprawą materiału jaki został wykorzystany do produkcji piekarnika oraz pokrywy, czyli aluminium.

Odlew aluminium cechuje się wysoką wytrzymałością oraz możliwością kumulowania ogromnych ilości temperatury, gdy wykorzysta się jego wystarczającą ilość.

Sam piekarnik jest praktycznie w 100% zamknięty pozostawiając jedynie otwory wymagane do odpowiedniej wentylacji wnętrza grilla. Przekłada się to zwiększoną wydajność urządzenia oraz częściowo na jego wytrzymałość.

Pokrywa została wykonana z tego samego materiału, a w porównaniu do poprzednich modeli jest odrobinę wyższa co pozwala na zmieszczenie stojaka z kurczakiem i innych potraw wymagających trochę większej przestrzeni.


"Serce grilla" - czyli palniki oraz aromatyzery

Grill Broil King® Royal™ 320 posiada palniki oraz aromatyzery o takiej samej konstrukcji jak te w modelu Gem™ 310, w Royal'u są one jednak większe, a palniki dodatkowo mocniejsze.

Oba te elementy zostały wykonane z grubej stali szlachetnej, która gwarantuje ich odporność na kwasy i tłuszcze skapujące z grillowanych potraw.

Palniki tubowe zastosowane w modelu Royal™ posiadają aż dwa rzędy płomieni znacznie poprawiając rozprowadzanie temperatury w całym piekarniku.

Konstrukcja aromatyzerów nie została zaprojektowana tylko i wyłącznie w celu lepszego odprowadzania tłuszczy! Przez zastosowanie dużej ilości materiału i umieszczeniu ich na całej powierzchni piekarnika firma Broil King® umożliwiła aromatyzerom Flav-R-Wave™ rozprowadzanie i kumulowanie otrzymywanego z palników ciepła.

Dwustronne ruszty żeliwne

Ruszty w grillu Royal™ 320 przypominają te z GEM'a - i słusznie!

Są to te same ruszty dwustronne, których nazwa wzięła się od dwóch rodzajów powierzchni znajdujących się na nich:

Stożkowa strona rusztu idealnie nadaje się do przygotowywania steków, bo dzięki zmniejszonej powierzchni styku uzyskamy kratkę rodem z amerykańskich restauracji, jednocześnie nie przypalając naszej kochanej wołowiny.

Strona rynienkowa to strona stworzona dla wielbicieli tłustszych potraw. Każde żeberko rusztu posiada swoją rynienkę, w której tłuszcze z potraw mogą się powoli odparowywać.

Ułatwia to lekko pracę aromatyzerom, a jednocześnie redukuje powstawanie mikro-zapłonów, które mogą przypalić potrawę.

Sam ruszt jest wykonany z żeliwa, czyli materiału znanego ze swoich możliwości kumulowania temperatury i wytrzymałości przy regularnej konserwacji.

Jeśli główny ruszt to dla Ciebie za mało to zawsze możesz polegać na ruszcie górnym, który idealnie nadaje się do odkładania ugrillowanych już potraw do odpoczynku.


Ulepszona konstrukcja


Ważnymi zmianami są również zmiany w samej konstrukcji urządzenia.

Stalowa podstawa, która wcześniej posiadała jedynie półkę na 11kg butlę z gazem w Royal'u została zastąpiona pełnoprawną szafką z drzwiczkami i wycięciem na butlę.

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia przechowywanie butli i pozwala na postawienie grilla zaraz przy ściance.

Podstawa trzymająca butlę oraz kółka została wykonana z wytrzymałego i odpornego na temperatury tworzywa, które świetnie znosi wszelkie uderzenia i jazdę po nierównych powierzchniach.

A skoro o jeździe mowa to nie można zapomnieć o dodatkowych skrętnych kółkach z blokadą, w które został wyposażony Royal™ 320.

Royal ze stajni Broil King'a to ostatni duży krok do półki Premium tej kanadyjskiej firmy. W następnym artykule o grillach marki Broil King™ opowiemy wam o Monarch'u, czyli pierwszym grillu z systemem PGT™!


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło