Grill węglowy Broil King® KEG - Klasyka w nowoczesnym wydaniu

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 41

Historia grilli kamado sięga Japońskiego okresu Kofun, kiedy to z Chin do Japonii sprowadzone zostały ceramiczne naczynia o nazwie yan. Japończycy szybko zaadaptowali owe naczynia do swoich potrzeb nadając im wspominaną już wcześniej nazwę kamado.

Jednak to dopiero pod koniec okresu Meiji Japończycy zaprojektowali urządzenie o nazwie mushi-kamado, które stało się swego rodzaju prototypem dla współczesnych grilli ceramicznych.

Na przestrzeni lat grille ceramiczne ulegały wielu zmianom, które pozwoliły im na podbicie serc wielu fanów grillowania.

Jednak ceramiczna konstrukcja niosła za sobą wiele wad, które skłoniły firmę Broil King do zaprojektowania serii własnych urządzeń w znanym już stylu kamado, czyli rodzinę grilli KEG™.

Czym wyróżniają się grille Broil King na tle sprawdzonych już grilli ceramicznych? Tego dowiecie się w tej części artykułu.


Wytrzymałość

Główną wadą grilli ceramicznych jest ich mała wytrzymałość.

Wystarczy, aby temperatura na zewnątrz spadła do -10°C, by rozgrzana ceramiczna kopuła mogła pęknąć. O swobodnym transporcie na długie dystanse również nie ma mowy, ceramiczna konstrukcja nie jest odporna na uderzenia, które mogą spowodować trwałe uszkodzenia mechaniczne.

Firma Broil King projektując grille z serii KEG™ zadbała o to, aby były one na tyle wytrzymałe, by można było je zawiesić na haku i przewieźć.

Z tego również powodu zamiast ceramiki postawiono na sprawdzoną już stalową konstrukcję. Takie rozwiązanie uodparnia KEG’a na uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo czyniąc go lżejszym. Warto również wspomnieć, że w przeciwieństwie do pokrywy ceramicznej stalowa nie pęknie przy niskich temperaturach, dzięki temu grille KEG™ idealnie nadają się na zimowe grillowanie.

Izolacja i kontrola nad temperaturą

Skoro już o niskich temperaturach mowa, to warto wspomnieć o doskonałej izolacji cieplnej w grillach z serii KEG™.

Sprawdzona już dwuścienna stalowa konstrukcja połączona z uszczelką wykonaną z włókna szklanego gwarantuje doskonałe utrzymywanie temperatury wewnątrz grilla. Pozwala to na osiąganie temperatur sięgających nawet 400°C oraz na długie kilkugodzinne grillowanie!

Aby dodatkowo uszczelnić grill KEG™ zastosowano w nim stalowe zapięcie, które dociska pokrywę, niwelując tym samym problem uciekającej temperatury przez lukę pomiędzy pokrywą a korpusem.

Grille KEG™ są tak szczelne, że mogą pełnić również rolę małej wędzarni, a w połączeniu ze znanymi już z wędzarni SMOKE™ otworami wentylacyjnymi Roto-Draft™ możemy bardzo łatwo kontrolować temperaturę oraz poziom dymu.

Dwa otwory wentylacyjne Roto-Draft™ znajdujące się w grillach z serii KEG™ gwarantują niespotykaną dotąd kontrolę nad temperaturą.

Ich otwarcie wpuści więcej powietrza do wnętrza grilla, jednocześnie zwiększając w nim temperaturę. Zamknięcie otworów ograniczy przepływ powietrza, co poskutkuje zmniejszeniem temperatury.

Łatwość w transporcie

Jak już wspominaliśmy, grill węglowy KEG™ jest bardzo wytrzymały.

Mimo swojej wytrzymałości jest o wiele lżejszy od grilli ceramicznych. Znacznie ułatwia to przenoszenie grilla, który dodatkowo został wyposażony w specjalny uchwyt oraz dwa duże kółka, dzięki którym nie potrzeba dużej siły, aby przewieść grilla na taras.

Dla osób kochających grillowanie w plenerze firma Broil King zaopatrzyła grille KEG™ w specjalny uchwyt do zawieszenia grilla na haku samochodowym.

Ruszty

Wszystkie grille z serii KEG™ wyposażone zostały w masywny ruszt żeliwny o średnicy 48 cm, który znakomicie utrzymuje temperaturę oraz pozwala na nadawanie potrawom charakterystycznego – diamentowego wzoru. Jest również na tyle duży, aby można było na nim grillować sporą pieczeń!

Jeśli to jednak nadal za mało to w zestawie znajduje się również chromowany stalowy ruszt, który podwoi powierzchnię grillowania, a dzięki obrotowemu stojakowi nie zablokuje dostępu do rusztu żeliwnego!

Więcej informacji na temat grilli z serii KEG™ znajdziecie pod tym adresem.

Grille KEG™ to idealny wybór dla osób, które podczas zimy tęsknią za charakterystycznym smakiem oraz aromatem potraw z grilla.

Dzięki niemal perfekcyjnej izolacji cieplnej wnętrze grilla nie straci temperatury nawet w bardzo niskich temperaturach. Będą one również idealne dla osób, które chcą spróbować swoich sił w wędzeniu potraw, dzięki dwóm otworom wentylacyjnym Roto-Draft™ można precyzyjnie decydować o ilości dymu znajdującego się pod pokrywą KEG’a.


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło