Kosz do rożna Broil King®

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 33

Firma Broil King® regularnie wpuszcza na rynek akcesoria, które mają pełnić kilka funkcji, aby ułatwić swoim klientom codzienne korzystanie z grilla.

Jednym z takich akcesoriów jest kosz do rożna obrotowego, który kryje w sobie parę ciekawych rozwiązań.


Rożen obrotowy to jeden z ciekawszych sposobów na przyrządzanie potraw.

Grillowanie za pomocą rożna to najlepszy sposób na przygotowanie dużych kawałków mięsa, czyli np. kurczaka lub kebabów.

Dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu nawet najcięższe kurczaki będą obracały się jednostajnie, przez co skórka będzie idealnie dopieczona, a Ciebie ominie ciągłe stanie przed grillem i kręcenie rożnem.

Co jednak, gdy zechcesz przygotować na nim drobniejsze kawałki mięsa, lub warzyw?

Sposobów jest kilka, lecz najbardziej polecamy zaopatrzenie się w kosz, który zapobiegnie wypadaniu potraw podczas obracania.

Przykładem takiego kosza może być kosz do rożna oferowany przez kanadyjską firmę Broil King®.

Kosz do rożna Broil King® został wykonany z grubej stali szlachetnej, która cechuje się wysoką odpornością na m.in. duże temperatury, kwasy, oraz tłuszcze, czyli rzeczy, które niewątpliwie pojawią się w trakcie grillowania.

Zaprojektowany został z myślą o grillowaniu małych kawałków potraw, a umożliwia to zamknięta konstrukcja kosza, dzięki czemu nawet malutkie kawałki kurczaka nie wypadną z kosza podczas jego obracania, a perforowana powierzchnia umożliwi sokom i tłuszczom opuszczenie kosza, odparowanie, i wniknięcie z powrotem do potraw nadając im niepowtarzalny aromat i fantastyczny smak. W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia kosza przed otwarciem wyposażono go w specjalne zamknięcie, które nie pozwoli na otwarcie się kosza podczas grillowania.

Pokrywka kosza nie jest zwykłą, nudną pokrywką do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie jest ona złączona z dolną częścią kosza na stałe, co jak już się pewnie domyślasz pozwala na jej zdjęcie.

Po zdjęciu pokrywki możesz wykorzystać ją jako osobny wok do grillowania warzyw. Wok posiada wcięcie dedykowane pod kompatybilność z uchwytem wielofunkcyjnym Broil King®, który bardzo ułatwia pracowanie z rozgrzanym wokiem.

Rozmiar kosza też jest nieźle przemyślany. Największą zaletą jego rozmiaru jest to, że nie musisz specjalnie ściągać rusztów ze swojego grilla, aby kosz mógł obracać się bez żadnych problemów - wystarczy, że zamontujesz go na swoim rożnie, wsadzisz do niego ulubione potrawy i gotowe! Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem 5-cio palnikowego grilla z rożnem to obok siebie zmieścisz aż 2 takie kosze.

Jeśli podoba ci się ten kosz, lecz nie posiadasz grilla Broil King® to nic straconego - kosz jest kompatybilny z praktycznie każdym prętem do rożna, co pozwala na wykorzystanie go nawet w domowym piekarniku.


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło