Który rozpylacz do oleju wybrać?

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 43
Grille firmy Broil King® są w większości wyposażone w ruszty wykonane z żeliwa. Materiał ten cechuje się swoimi możliwościami kumulowania i oddawania ciepła.

Aby ruszty żeliwne przeżyły z Tobą jak najdłużej należy zadbać o ich odpowiednią konserwację. Do tego celu świetnie nadają się oleje roślinne.

Smarowanie rusztów pędzelkiem jest strasznie czasochłonne, jednak istnieje pewne rozwiązanie, które znacznie przyspiesza proces konserwacji rusztów - mowa tutaj oczywiście o rozpylaczach do oleju.

Rozpylacze oleju, jak sama nazwa wskazuje służą do rozpylania oleju. Rozwiązanie te w przeciwieństwie do ręcznego pokrywania rusztu jest błyskawiczne, a to wszystko za sprawą sposobu w jaki olej rozprowadzany jest po ruszcie. Rozpylacze wypuszczają olej pod odpowiednim ciśnieniem tworząc tzw. mgiełkę, która osiada na powierzchni rusztu pokrywając go zabezpieczającą warstwą oleju.

Rozpylany olej ma większe pole pokrycia skracając czas konserwacji do zaledwie paru chwil.

"No dobra, ale rozpylaczy w asortymencie firmy Broil King jest mnóstwo! - który wybrać?" Już tłumaczymy.

Rozpylacz oleju Grill Pro - LINK

Najtańsze i najprostsze rozwiązanie, które Broil King® ma w zanadrzu.

Baza rozpylacza została wykonana z aluminium i pomieści do 350 ml oleju.

Aby użyć rozpylacza wystarczy napełnić go olejem (ważne, aby nie był zimny!!), a następnie nacisnąć przycisk znajdujący się na górze pojemnika - po jego naciśnięciu z wylotu rozpylacza wydobędzie się lekka mgiełka oleju, którą możecie pokryć swój ruszt, czy patelnię.

Rozpylacz Grill Pro nie wykorzystuje żadnych aerozoli do rozpylania zawartości pojemnika!

Rozpylacz oleju Broil King Premium - LINK

Broil King® posiada również swoje oficjalne rozwiązanie na problem z konserwacją żeliwa.

Rozpylacz oleju Broil King®, również został wykonany z aluminium, lecz jest ono znacznie lepszej jakości względem poprzednika.

Pojemnik posiada również "szybkę", dzięki której sprawdzenie poziomu oleju sprowadza się do zaledwie zerknięcia.

Mechanizm rozpylacza został ulepszony dzięki czemu mgiełka oleju wydobywająca się z rozpylacza jest gęstsza i pozwala na szybsze pokrycie większego obszaru.

Rozpylacz mieści w sobie do 250 ml oleju i podobnie jak poprzednik nie wykorzystuje on do rozpylania żadnych aerozoli.

Rozpylacz oleju EVO™ - LINK


W tym roku za pośrednictwem firmy Broil King® trafił do nas rozpylacz oleju od kanadyjskiej firmy EVO™, która od lat specjalizuje się w produkcji wszelkiej maści rozpylaczy.

EVO™ to nie byle jaka marka! Do każdego swojego produktu podchodzą z niespotykaną wręcz starannością, dbając o to, aby każdy - nawet najmniejszy detal nie odbiegał od tego co założyli w swoim projekcie.

Rozpylacz EVO™ jest najdroższym, ale tym samym najbardziej dopracowanym urządzeniem aktualnie znajdującym się w ofercie firmy Broil King®.

Jego pojemnik o pojemności ~473 ml (12 oz) został wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, która zagwarantuje jego długowieczność, nawet podczas jego odkładania w okolicach gorącego grilla.

Kształt pojemnika jest ergonomiczny i nie męczy ręki podczas długiego użytkowania, co czyni go idealnym do takich czynności jak konserwacja, czy nawet marynowanie potraw.

Fenomen tego rozpylacza nie tkwi jednak w jego pojemniku, a w głowicy.

Została ona zaprojektowana tak, aby regularnie, za każdym pociągnięciem spustu wypuszczać 1/4 łyżeczki oleju w postaci gęstej mgiełki.

Dysza jest wykonana w sposób nieumożliwiający jej zapchanie, dzięki czemu możesz spokojnie używać w niej swoich ulubionych płynnych marynat, czy właśnie oleju.

Wylot rozpylacza daje 2 możliwości jego ustawienia - poziomo, oraz pionowo, co pozwoli Ci na dostosowanie kierunku rozpylania w zależności od tego co, i czym planujesz pokryć.

Spory wybór pozwoli Ci dobrać rozpylacz idealny pod twoje potrzeby. A Ty, który wybierzesz?


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło