Palniki Dual-Tube™ w grillach firmy Broil King®

person Opublikowane przez: P Sklep list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 88

Palniki to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów w grillach gazowych. To właśnie one pozwalają na uzyskiwanie wysokich temperatur, oraz bezpośrednio wpływają na jakość grillowanych potraw – warto więc, aby były jak najlepsze.

Firma Broil King® jest tego samego zdania więc zadbała o to, aby ich grille zostały wyposażone w najlepsze możliwe palniki, które na cześć swojej unikalnej konstrukcji otrzymały nazwę Dual-Tube™.

Więcej o działaniu i cechach palników Dual-Tube™ dowiecie się z tego artykułu, także zapraszamy do lektury!

Czym jest technologia Dual-Tube™?

Palniki Dual-Tube™ zastosowane we wszystkich grillach PREMIUM firmy Broil King® swoją nazwę zawdzięczają technologii, która została wykorzystana w ich konstrukcji.

Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja palników Dual-Tube™ opiera się na dwóch współpracujących ze sobą tubach.

Mniejsza – wewnętrzna tuba odpowiada za wyrównywanie ciśnienia wewnątrz większej tuby, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie temperatury wzdłuż palnika. Równomierna dystrybucja ciepła wpływa nie tylko na mniejsze zużycie gazu, ale również na jakość grillowanych potraw.

Dodajmy do tego 120 źródeł ognia oraz dwa rzędy płomieni a otrzymamy palnik, który kompletnie deklasuje konkurencję.

Dzięki palnikom Dual-Tube™ temperatura na rusztach Flav-R-Cast™ jest równomiernie rozprowadzana po całej powierzchni rusztu, co niweluje potrzebę zmieniania pozycji potrawy za każdym razem, gdy spadnie temperatura na ruszcie wpływając tym samym na komfort oraz jakość grillowania.

Czym jeszcze wyróżniają się palniki Dual-Tube™?

Dwu tubowa konstrukcja to nie jedyna karta przetargowa palników Dual-Tube™.

Dzięki zastosowaniu stali szlachetnej o grubości 1,2 mm palniki są odporne na wysokie temperatury, oraz kwasy, które mogłyby uszkodzić ich strukturę. Takie rozwiązanie gwarantuje, że palniki będą funkcjonowały prawidłowo przez wiele lat, a 10-letnia gwarancja oferowana przez firmę Broil King® to idealny tego dowód.

Kolejną ważną cechą palników Dual-Tube™ jest ich duży przekrój.

Średnica 32 mm pozwala na uzyskanie dokładnej mieszanki gazu z tlenem, co podobnie jak w przypadku dwu tubowej konstrukcji przekłada się na o wiele lepsze rezultaty podczas grillowania oraz zmniejszone zużycie gazu.

Podsumowując, palniki Dual-Tube™ pozwalają grillom firmy Broil King® rozwinąć skrzydła. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu temperatury nie musimy martwić się o ciągłe zmienianie ułożenia potraw na ruszcie co znacząco zwiększa ilość grillowanych jednocześnie potraw, a wytrzymała konstrukcja zagwarantuje ich długowieczność.

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło