Piec do pizzy Broil King®

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 221

Jakiś czas temu wrzuciliśmy na naszego bloga artykuł dotyczący nowości, jakie kanadyjska firma Broil King® przygotowała dla Was na sezon 2022/23. Znajduje się w nim sporo ciekawych pozycji, jednak akcesorium, które przykuło naszą to bez wątpienia piec do pizzy Broil King®. Dlaczego? Tego dowiecie się z tego artykułu.Na grillach gazowych Broil King® przygotujesz wszystko, o ile posiadasz do tego odpowiednie akcesoria.

Jedną z fajniejszych propozycji na urozmaicenie jadłospisu jest pizza, o której wzmianka zwróci uwagę zarówno dorosłych, jak i najmłodszych gości.

Aby pizza wyszła tak jak należy potrzebna będzie nam bardzo wysoka temperatura. Grille gazowe Broil King® same z siebie potrafią wygenerować temperatury odpowiednie do pieczenia pizzy, a w połączeniu z kamieniami szamotowymi przygotujesz pizzę, która będzie bardzo podobna do tej z włoskich pizzerii jednak aby podnieść ją o poziom wyżej, będziemy musieli naszemu grillowi odrobinę pomóc.

Dobre piece do pizzy potrafią rozgrzać się nawet do 500°C z zapewnieniem odpowiedniej cyrkulacji ciepłego powietrza umożliwiając błyskawiczne przygotowywanie kilku pizz w czasie potrzebnym zwykłym piekarnikom na zrobienie jednej.

Podobną funkcjonalność możemy uzyskać na naszych kochanych grillach gazowych przy pomocy zaledwie 1 akcesorium.

69900 - Żeliwny piec do pizzy Broil King®

Piec do pizzy do grilla Broil King® to idealne akcesorium dla osób aspirujących do zostania domowym Pizzaiolo.

Jak wcześniej wspomnieliśmy do przygotowania pizzy potrzebna będzie ogromna temperatura, a jak pewnie z poprzednich artykułów wiecie to materiał, który się do tego świetnie nadaje to żeliwo.

Piece do pizzy Broil King® zostały wykonane w 100% z żeliwa w celu zapewnienia jak najlepszej kumulacji temperatury. Dobra kumulacja temperatury pozwala nawet słabszym grillom na dostarczenie odpowiedniej temperatury potrzebnej do wypieku pizzy, a w przypadku mocnych grilli temperatura pod piecem będzie podobna do tych uzyskiwanych w prawdziwych piecach do pizzy.

Konstrukcja pieca jest dosyć niska, a to dlatego, by skierować gorące powietrze bliżej pizzy lepiej dopiekając górę.

Na pierwszy rzut oka widać pewną ciekawą decyzję firmy Broil King®, która polega na pozostawieniu otwartego tyłu pieca do pizzy, aby współgrał on z palnikiem do rożna.

Włączony palnik rożna pozwoli na uzyskanie jeszcze większej temperatury, dzięki kierowaniu gorącego powietrza bezpośrednio pod piec skutkując idealnie wypieczoną i chrupką pizzą

Jedną z najważniejszych funkcjonalności pieca do pizzy Broil King® jest kompatybilność z niektórymi akcesoriami DO MORE™, mianowicie:

69842 Prostokątny kamień do pizzy, czyli dwustronny kamień szamotowy świetnie chłonący otrzymywaną temperaturę. Jest to akcesorium wręcz stworzone do tego pieca, który idealnie nachodzi na kamień.

Kamień szamotowy jest kompatybilny z systemem DO MORE™ i umieścisz go w miejsce dwóch kratek rusztu w modelach Baron™ oraz Crown™.

11342 Plancha żeliwna, jest super wyborem jeśli zechcesz przygotować w grillu z mniejszą mocą potrawy wymagające wyższych temperatur. Podobnie jak w przypadku kamienia do pizzy, piec idealnie nachodzi na boki płyty zamykając całe ciepło pod piecem. Jeśli posiadasz klasyczną płytę żeliwną kompatybilną z systemem DO MORE™ to również możesz ją wykorzystać razem z piecem żeliwnym.Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło