Płyty żeliwne Broil King® - Najlepszy sposób na ulepszenie swojego grilla

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 281

Grille gazowe to urządzenia, które po sparowaniu z odpowiednimi akcesoriami mogą przyrządzić praktycznie każdą potrawę.

Jednym z najbardziej popularnych dopełnień funkcjonalności grilli gazowych są płyty żeliwne, które zajmując niewiele miejsca sprawiają, że twój grill gazowy zamienia się w ogrodową kuchnię.

Płyta żeliwna to akcesorium, którego posiadanie znacznie zwiększa możliwości twojego grilla w zakresie grillowanych potraw.

Przy wyborze płyty żeliwnej warto kierować się nie tylko ceną, lecz także jakością jej wykonania, a jeśli już o jakość chodzi to firma Broil King® dba o nią najlepiej.

Najważniejszym kryterium podczas wyboru płyty powinna być przede wszystkim jakość żeliwa z jakiego została ona wykonana.

Tanie zamienniki, często powstają ze słabej jakości żeliwa, które na dodatek często nie posiada żadnych warstw zabezpieczających przed wilgocią co może poskutkować tym, że żeliwna płyta dorwana po promocyjnej cenie bardzo szybko zardzewieje, a koszt drugiej takiej płyty przebije już cenę oryginału o dobrej jakości.

Płyty żeliwne od firmy Broil King® zostały zaprojektowane z myślą o ich długowieczności - na warsztat poszło najlepsze żeliwo dostępne w Kanadzie, a w połączeniu ze szczelną warstwą spieku ceramicznego otrzymujemy płytę premium, która jeśli będziesz o nią odpowiednio dbał to posłuży Ci przez kilka ładnych lat.

Drugim kryterium jest dobranie rozmiaru płyty tak, aby nie była ona ani za mała, ani za duża względem powierzchni roboczej twojego grilla.

Płyty żeliwne Broil King® dzielą się na dwa rodzaje - dedykowane oraz uniwersalne.

Dedykowane płyty idealnie współpracują z grillem, do którego zostały przeznaczone, tak aby uzyskiwać na nich jak najwyższe temperatury bez nadmiernego zużywania gazu.

Weźmy za przykład płytę żeliwną Baron™, Crown™ - Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy nazwa płyty powinna zgrywać się z modelem twojego grilla, tak więc jeżeli posiadasz grilla z serii Baron™ lub Crown™ to płyta będzie pasowała jak ulał w miejsce dwóch kratek rusztu żeliwnego Flav-R-Cast™ pozostawiając jeszcze praktycznie połowę dostępnej przestrzeni na grillowanie na klasycznym ruszcie, lub przy pomocy różnorakich akcesoriów.

Montaż płyty w miejsce rusztu żeliwnego niesie też za sobą dodatkowe korzyści w postaci skrócenia czasu potrzebnego na jej rozgrzanie, ze względu na mniejszy odstęp od źródła ciepła.

Płyty uniwersalne natomiast są... uniwersalne.

Tego typu płyty nie zostały wyprodukowane z myślą o konkretnym modelu grilla, tylko tak, aby pasowały one do większości urządzeń niezależnie od producenta przez co często są one tańsze.

Głównym sposobem ich montażu jest położenie takiej płyty bezpośrednio na ruszt żeliwny. Nie jest to rozwiązanie tak wygodne jak wymiana płyty w miejsce rusztu, lecz również robi ono robotę.

Dzięki umieszczeniu płyty na ruszcie czas potrzebny do jej rozgrzania będzie większy, lecz ciepło przekazywane z rusztu pomoże w jego długotrwałym utrzymaniu.

Przykładem takiej płyty może być uniwersalna płyta żeliwna Grill Pro®, która mimo mniejszych gabarytów świetnie sprawuje się nawet na większych grillach gazowych.

Do płyt uniwersalnych możemy zaliczyć również płytę żeliwną na kuchenkę boczną Broil King®, której rozmiar i kompatybilność z uchwytem wielofunkcyjnym umożliwia korzystanie z niej zarówno na kuchence bocznej, jak i wewnątrz grilla gazowego.

Płyty żeliwne, które dostały od firmy Broil King® "zielone światło" cechują się również swoją dwustronnością.

Dwustronne płyty żeliwne jak sama nazwa wskazuje cechują się posiadaniem dwóch różnych od siebie powierzchni.

Jedna z nich jest klasyczną płaską powierzchnią, która świetnie sprawuje się podczas przygotowania posiłków wymagających dużego styku z powierzchnią grzewczą. Świetnie wychodzą na niej np. placki ziemniaczane lub jajka sadzone.

Druga strona jest ryflowana, a oznacza to, że zachowuje się trochę jak ruszt żeliwny. Przy jej pomocy ugrillujesz np. warzywa wymagające jak najmniejszej powierzchni styku, lecz które mogłyby przelecieć przez kratkę tradycyjnego rusztu.

Niezależnie od tego na jaki typ płyty się zdecydujesz to możesz być pewny, że już po pierwszym użyciu stanie się ona nieodłączną częścią twojego grilla.

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło