System Broil King® DO MORE™ - Zrób więcej na swoim grillu

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 222


Możliwość swobodnego dostosowania powierzchni roboczej w grillach gazowych Broil King® kompatybilnych z systemem Do More pozwala na grillowanie większej gamy potraw niż na zwykłych grillach gazowych.

Czym jest system Do More?

System Do More to system pozwalający na personalizację powierzchni roboczej grilla w zależności od swoich potrzeb.

Jego głównym elementem są dwustronne żeliwne ruszty Flav-R-Cast™, które w grillach z serii Baron™Regal™ oraz Imperial™ zostały podzielone na więcej części, których ilość odpowiada ilości głównych palników.

Takie rozwiązanie pozwala na wymianę kratek rusztu za pomocą uchwytu wielofunkcyjnego na dedykowane do danego modelu akcesoria, które zwiększą możliwości grilla.

 

Jakie akcesoria wchodzą w skład systemu Do More?

Ile osób, tyle metod grillowania potraw. Właśnie dlatego firma Broil King® zadbała o różnorodność dostępnych akcesoriów tak, aby trafiły one w serca jak największej ilości osób.

Jakie akcesoria są kompatybilne z systemem Do More? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

 Płyty żeliwne

Płyty żeliwne są jednym z najpopularniejszych akcesoriów do grilli gazowych.

Jest to spowodowane ogromnymi możliwościami, które taka płyta oferuje. Ich dwustronna konstrukcja pozwoli na przyrządzenie nie tylko hamburgerów czy ryb, ale również jajek sadzonych oraz placków ziemniaczanych.

Dedykowane płyty żeliwne pasują idealnie w miejsce jednej lub dwóch kratek rusztu żeliwnego pozostawiając tym samym miejsce na grillowanie potraw na klasycznym ruszcie żeliwnym, lub na umieszczenie dodatkowych akcesoriów.

Do płyt żeliwnych możemy zaliczyć również żeliwną planche, która dodatkowo posiada wysokie ścianki ułatwiające pracę z małymi potrawami, takimi jak np. warzywa.

Woki żeliwne

Jeśli jesteś fanem kuchni azjatyckiej lub po prostu lubisz od czasu do czasu przyrządzić coś w głębokim naczyniu, to woki żeliwne od firmy Broil King® będą w sam raz dla Ciebie.

Woki podobnie jak płyty żeliwne pasują idealnie w miejsce jednej kratki rusztu żeliwnego. Jedną różnicą jest potrzeba wyciągnięcia aromatyzera Flav-R-Wave™ tak, aby płomień palnika mógł bezpośrednio ogrzewać wok.

Przy jego pomocy przyrządzimy najróżniejsze potrawy takie jak zapiekanki, duszone ziemniaki, a nawet upieczemy chrupiący chleb lub wyśmienity pasztet.

Wcięcie znajdujące się po obu stronach woku pozwala na jego łatwe przeniesienie za pomocą wspominanego wcześniej uchwytu wielofunkcyjnego.

Woki żeliwne dostępne są w wersjach dedykowanych do grilli Broil King® z serii Baron™CROWN™Regal™ oraz Imperial™.

 Pozostałe akcesoria

W skład systemu Do More nie wchodzą jedynie akcesoria wymieniane za ruszty żeliwne, ale również takie, które możemy położyć na ruszty oraz na aromatyzery.

Zacznijmy od akcesoriów umieszczanych bezpośrednio na ruszty.

Prostokątny kamień do pizzy Broil King®

Pizza z grilla to jedna z najbardziej lubianych potraw naszych klientów.

Ten prostokątny kamień do pizzy pozwoli Ci na równomierne wypiekanie nie tylko pizzy, ale również innych potraw t.j. bułki na burgery.

Kamień pasuje idealnie na 2 kratki rusztu w modelach Crown™ oraz Baron™, w modelach Regal oraz Imperial kamień układa się idealnie na odwróconym ruszcie.

Gruby kamień świetnie kumuluje temperaturę, a w połączeniu z piecem do pizzy Broil King® pizza wyjdzie jak z prawdziwej włoskiej pizzerii.

 

Piec do pizzy Broil King®

Piece do pizzy Broil King® zostały wykonane w 100% z żeliwa w celu zapewnienia jak najlepszej kumulacji temperatury. Dobra kumulacja temperatury pozwala nawet słabszym grillom na dostarczenie odpowiedniej temperatury potrzebnej do wypieku pizzy, a w przypadku mocnych grilli temperatura pod piecem będzie podobna do tych uzyskiwanych w prawdziwych piecach do pizzy.

Konstrukcja pieca jest dosyć niska, a to dlatego, by skierować gorące powietrze bliżej pizzy lepiej dopiekając górę.

Na pierwszy rzut oka widać pewną ciekawą decyzję firmy Broil King®, która polega na pozostawieniu otwartego tyłu pieca do pizzy, aby współgrał on z palnikiem do rożna.

Włączony palnik rożna pozwoli na uzyskanie jeszcze większej temperatury, dzięki kierowaniu gorącego powietrza bezpośrednio pod piec skutkując idealnie wypieczoną i chrupką pizzą

Jedną z najważniejszych funkcjonalności pieca do pizzy Broil King® jest kompatybilność z niektórymi akcesoriami DO MORE™ t.j. płyta żeliwna, czy prostokątny kamień do pizzy.

Wąski wok oraz wąska brytfanna perforowana

Wąski wok i brytfanna perforowana to dwa uzupełniające się nawzajem akcesoria.

Za pomocą stalowego woku przyrządzimy grillowane warzywa lub mniejsze kawałki mięsa, a dzięki małym otworom znajdującym się na spodzie woku, soki wydobywające się z grillowanej potrawy zostaną odparowane bezpośrednio do potrawy.

Mniejsza brytfanna posiada dwa zastosowania – po pierwsze idealnie sprawdza się podczas grillowania małych potraw takich jak krewetki czy warzywa. Jej drugą funkcjonalnością jest możliwość nakrycia stalowego woku pozwalając jednocześnie na mieszanie potraw.

Oba akcesoria są kompatybilne z uchwytem wielofunkcyjnym, dzięki któremu bez problemu przeniesiemy je razem z zawartością prosto na ogrodowy stół lub półkę boczną.

 

Wąska stalowa płyta do grillowania

Stalowa płyta do grillowania będzie idealnym wyborem, jeżeli zależy nam na przestrzeni podczas grillowania.

Swoimi wymiarami zajmuje tylko jedną kratkę rusztu żeliwnego, pozostawiając tym samym dużo miejsca na ruszcie żeliwnym, dzięki czemu ugrillujemy jednocześnie wiele potraw.

Gruba stal nierdzewna, z której zrobiona jest owa płyta, gwarantuje świetne kumulowanie ciepła oraz niespotykaną dotąd wytrzymałość bez konieczności konserwacji.

 

Cedrowa i klonowa deska do grillowania

Fani ryb również znajdą tutaj coś dla siebie!

Zestaw dwóch cedrowych lub klonowych deseczek do grillowania świetnie sprawdza się podczas grillowania ryb nadając im charakterystyczny aromat oraz posmak odpowiadający danemu typowi drzewa.

Swoimi wymiarami podobnie jak reszta akcesoriów kompatybilnych z systemem Do More nie przekracza szerokości jednej kratki rusztu pozwalając na jednoczesne grillowanie wielu typów potraw.

W celu uniknięcia przypalania się desek należy zamoczyć je na około 30 minut w wodzie.

 

Zestaw do szaszłyków i kebaba

Grillowanie szaszłyków przy pomocy tego zestawu to prawdziwa przyjemność.

Jego wytrzymała stalowa konstrukcja jest banalnie prosta w czyszczeniu, a cztery podwójne szpikulce ułatwią utrzymanie mięsa i warzyw podczas grillowania.

Specjalne wcięcia na szpikulce pozwalają na ułożenie ich w dwóch pozycjach – dalej oraz bliżej rusztu, a przy pomocy uchwytu wielofunkcyjnego z łatwością przesuniesz zestaw po powierzchni rusztu.

 

Akcesoria, które możemy położyć na żeliwnych rusztach Flav-R-Cast™ znacząco zwiększają funkcjonalność grilla, jednak to nie wszystko, co oferuje system Do More.

W skład tego systemu wchodzą również akcesoria umieszczane na aromatyzery Flav-R-Wave™.

 

Stalowa skrzynka do wędzenia

Dla wielbicieli wędzenia firma Broil King® przygotowała coś specjalnego!

Stalowa skrzynka do wędzenia z regulowanymi otworami umożliwia nadawanie charakterystycznego wędzonego aromatu oraz smaku potrawom przygotowywanym na grillu gazowym.

Jej dwukomorowa konstrukcja pozwala na używanie dwóch typów pelletu lub zrębków wędzarniczych oraz na umieszczenie jej idealnie na aromatyzery Flav-R-Wave™.

 

Wąska tacka aluminiowa

Przy pomocy zestawu trzech aluminiowych tacek utrzymywanie odpowiedniej wilgotności potraw to pestka.

Jej wąska budowa pozwala na umieszczenie jej prosto na aromatyzery Flav-R-Wave™ lub ruszty żeliwne Flav-R-Cast™.

Idealnie nada się również do grillowania kurczaka przy pomocy rożna, a po napełnieniu jej ulubioną mieszanką przypraw sprawdzi się świetnie podczas grillowania pieczeni lub żeberek.

 

Dzięki systemowi Do More rozwijanie swoich kulinarnych horyzontów staje się wyjątkowo proste.

Ogromny wybór kompatybilnych akcesoriów pozwala na dostosowanie powierzchni roboczej w zależności od swoich potrzeb.

Masz ochotę na śniadanie prosto z grilla? Dzięki płycie żeliwnej błyskawicznie przygotujesz jajka z bekonem. Wolisz kuchnię azjatycką? Dedykowany wok żeliwny sprawdzi się na medal!


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło