Termometry bezprzewodowe MEATER - Koniec z przewodami!

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Ciekawostki W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 12Jednym z najważniejszych elementów grillowania jest precyzyjna kontrola temperatury potraw.

Najbardziej wprawieni grillmasterzy potrafią oszacować wewnętrzną temperaturę mięsa za pomocą różnych metod, ale co z resztą grillujących?

Na ratunek przychodzą sondy do pomiaru temperatury, które precyzyjne wskażą temperaturę wewnętrzną grillowanej potrawy dzięki czemu nowicjusze przygotują idealnie wypieczone dania bez stresu, a bardziej zaawansowani będą mogli pozwolić sobie na grillowanie coraz to trudniejszych potraw.

Większością na rynku są termometry przewodowe - tanie, łatwo dostępne i przeważnie z możliwością rozbudowy o dodatkowe sondy.

Dużym minusem tym termometrów są przewody łączące sondy z bazą termometru. Przewody posiadają sztywny oplot mający na celu zwiększyć ich odporność na wysokie temperatury, jednak niestety utrudnia on również przewracanie potraw, a pomiar temperatury kurczaka z rożna już kompletnie odpada.

W takich przypadkach najbardziej polecamy termometry bezprzewodowe, które eliminują problemy związane z kłopotliwymi przewodami.

Na rynku znajduje się mnóstwo takich termometrów, jednak uwagę firmy Broil King najbardziej przykuła opcja firmy Apption Labs - czyli termometry MEATER.

Termometry MEATER to jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie termometrów bezprzewodowych na rynku. Cechują się one prędkością i precyzją odczytu (dokładność do 0.5°C!) temperatury.

Są to pierwsze w pełni bezprzewodowe termometry do pomiaru temperatury potraw - żadnych kabli i co najważniejsze, bez plątania.

Aktualnie na rynku są trzy modele termometrów MEATER:

-MEATER, czyli standardowa opcja z jedną sondą pomiarową i zasięgiem do 10m.

-MEATER+, czyli rozszerzona wersja MEATER'a z zasięgiem do 50m.

-MEATER BLOCK, najbardziej zaawansowana opcja posiadająca aż 4 sondy i zasięg ograniczający się jedynie do zasięgu twojego WiFi.

Termometry MEATER i MEATER+ to termometry z jedną sondą pomiarową i bambusową drewnianą stacją ładującą.

Sondy pomiarowe dzielą się na dwa segmenty - do pomiaru temperatury wewnętrznej, oraz do pomiaru temperatury otoczenia.

Element mierzący temperaturę wewnętrzną grillowanej potrawy wykonany jest ze stali szlachetnej i spokojnie wytrzyma temperatury sięgające nawet 100°C.

Czarna końcówka sondy to zarówno uchwyt, jak i termometr mierzący temperaturę otoczenia. Element ten jest wykonany z ceramiki i stali szlachetnej. Taki dobór materiałów pozwala na pomiar temperatury otoczenia sięgającej nawet 275°C. Sondy są szczelne i wodoodporne przez co świetnie wytrzymują mycie w zmywarce.

Bezprzewodowe sondy wytrzymają ponad 24 godziny na jednym ładowaniu, a po ich rozładowaniu wystarczy włożyć je do stacji ładującej.

Stacja ładująca wykonana jest z drzewa bambusowego, które pięknie wygląda w kuchni, lub przy grillu ogrodowym a magnetyczne plecki pozwolą na zamocowanie jej na każdej magnetycznej powierzchni.

Posiada ona miejsce dedykowane na ładowanie sondy wraz z diodą stanu naładowania, a także klapkę magnetyczną skrywającą jedną baterię AAA, którą zasilane jest urządzenie.

Zamiast wykorzystywania przewodów sonda łączy się ze stacją ładowania za pomocą Bluetooth co jest o wiele wygodniejszą opcją i pozwala np. na używanie sondy w trakcie korzystania z zestawu rożna, lub pozostawienia jej daleko od bazy odczytowej.

Dużej części osób Bluetooth kojarzy się z opóźnieniami i mniejszą precyzją odczytu, jednak w przypadku MEATER'ów te skojarzenia są błędne.

Sonda praktycznie od razu odczytuje temperaturę wewnętrzną potrawy, jak i również temperaturę otoczenia. 

We wszystkich termometrach MEATER odczyt pobranej temperatury odbywa się przy pomocy banalnie prostej w obsłudze aplikacji, która sama w sobie jest bardzo ciekawa.

Aplikacja jest dostępna na systemy iOS, oraz Android, a przy jej pomocy odczytasz nie tylko temperaturę, ale również sprawdzisz nowe przepisy, wykres temperatur, szacowany czas do kolejnego kroku grillowania i otrzymasz powiadomienia gdy nadejdzie potrzeba np. przewrócenia potrawy.

Jak aplikacja wie, jaką potrawę grillujesz? Przed wsadzeniem sondy aplikacja prosi o podanie typu potrawy oraz docelowej temperatury wewnętrznej po czym przeszukuje bazę przepisów od najlepszych grill masterów z USA w poszukiwaniu pokrywających się czasów przygotowania i odpoczynku.

Jeśli masz swój ulubiony przepis możesz takie czasy przygotowania ustawić samemu bezpośrednio w aplikacji.

Dla perfekcjonistów aplikacja MEATER posiada również statystyki dotyczące grillowania za pomocą, których doszlifujesz swój przepis, oraz podzielisz się nim z innymi dzięki funkcji udostępniania wyników grillowania.

MEATER BLOCK obsługuje 4 sondy jednocześnie pozwalając na monitorowanie temperatury różnych typów potraw. W zestawie znajdują się 4 numerowane klipsy, którymi oznaczysz swoje sondy.

Stacja ładująca BLOCK również została rozszerzona. Posiada ona wyświetlacz, na którym sprawdzisz i skonfigurujesz szczegóły dotyczące grillowanych potraw podobnie jak w aplikacji, rozkładaną stabilną nóżkę pod którą kryje się wejście na kabel Micro USB, którym zasilisz MEATER BLOCK podczas długich sesji BBQ, lub w przypadku rozładowania się czterech baterii AA w najgorszym momencie.

W rozbudowanym modelu MEATER BLOCK sondy pomiarowe łączą się bezpośrednio z bazą w trybie "Standalone", który pozwala na konfigurację grillowania i sprawdzania temperatur bezpośrednio z bazy odczytowej bez konieczności używania aplikacji (termometr nadal można połączyć z aplikacją). Jest to bardzo fajna opcja dla osób lubujących się w wyjazdach BBQ, na których często w przypadku rozładowania się telefonu ciężko jest o ładowarkę.

Wszystkie urządzenia MEATER obsługują również MEATER LINK, czyli technologię umożliwiającą zwiększenie zasięgu komunikacji sondy z aplikacją.

W modelach MEATER oraz MEATER+ MEATER LINK wymaga urządzenia takiego jak tablet, czy smartfon, które będzie "pośrednikiem" dla sondy i domowego WiFi. Po przygotowaniu takiego połączenia wystarczy, że połączysz się z aplikacją MEATER na swoim telefonie i gotowe - jedyne co cię ogranicza to zasięg twojej sieci WiFi.

Model MEATER BLOCK posiada wbudowany MEATER LINK, który eliminuje konieczność posiadania drugiego urządzenia.

Urządzenia MEATER od firmy Apption Labs to jedne z najbardziej zaawansowanych termometrów dostępnych na rynku. Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z grillowaniem, czy masz już za sobą tony ugrillowanego mięsa to grillowanie z MEATER będzie czystą przyjemnością.

Wszystkie urządzenia MEATER znajdziesz pod TYM linkiem.Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło