Comber jagnięcy (ok.480g) przygotowany na grillu gazowym Broil King®

person Opublikowane przez: Sklep NaGrillu list W: Przepisy W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 1360

Choć nie należy do popularnych potraw, jagnięcina z grilla jest czymś co odpowiednio przyrządzone smakuje wyśmienicie i pozwala w pełni oddać się przyjemności degustacji. Mięso ma wysoką zawartość białka, jest dobrym źródłem witamin z grupy B. Zawiera też dużo cynku i żelaza.


Marynata

Składniki:

- 200ml jogurtu naturalnego bez cukru

- 4 wyciśniętych przez praskę ząbków czosnku

- 1 pokrojonej cebuli

- 2 łyżek musztardy o wyrazistym, ostrym smaku

- 2 łyżeczek świeżego rozmarynu

Przygotowanie

Tak zamarynowane mięso wkładamy do lodówki na 3 – 8 godzin. Przed położeniem mięsa na ruszty należy je wyjąć z lodówki około 2 godzin wcześniej i zaczekać aż nabierze temperatury pokojowej.

Kiedy grill osiągnie temperaturę 220ºC ruszty smarujemy olejem, z jagnięciny usuwamy nadmiar marynaty i grillujemy 3 razy po 4 minuty. Po osiągnięciu temperatury 70°C wewnątrz mięsa (medium) ściągamy z grilla na 5 minutowy odpoczynek.

Wbrew pozorom grillowanie jagnięciny wcale nie jest tak skomplikowane i jest jednym z lepszych sposobów na jej przyrządzanie.


Rozetki ziemniaczane 

Do przygotowania rozetek używamy jedynie starych, mącznych ziemniaków (młode się nie nadają, są zbyt wodniste).

Są one ciekawą alternatywą dla klasycznych ziemniaków, i prezentują się one wyśmienicie na talerzu.

Składniki

- 1/2 kg ziemniaków

- 1,5 łyżki masła

- ok. ¼ szklanki mleka

- sól

Przygotowanie rozetek

Ziemniaki obieramy, kroimy na podobnej wielkości kawałki i gotujemy w osolonej wodzie do miękkości. Odcedzamy bardzo dokładanie. Ziemniaki ugniatamy na gładką masę, dodajemy masło, jeszcze raz ugniatamy przy pomocy tłuczka. Wlewamy część mleka, jeśli to konieczne dodatkowo solimy i ponownie dokładnie zagniatamy - ziemniaki powinny być bardzo gładkie i formować się w jednolitą masę (może okazać się, że wykorzystamy tylko część mleka).

Masę ziemniaczaną przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy na płytę żeliwną lub stalową. Kiedy rozetki będą zrumienione wyjmujemy, przekładamy na talerze i podajemy ciepłe.

Sos miętowy


Składniki:

- 2 szklanki octu winnego

- ¾ szklanki cukru

- ½ szklanki drobno posiekanych świeżych liści mięty

Przygotowanie sosu

Miętę myjemy, listki obrywamy i drobno siekamy nożem. Ocet i cukier łączymy i doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy do zredukowania mieszaniny ok. połowę. Kiedy sos będzie miał gęstą konsystencję odstawiamy na 5 minut po czym dodajemy miętę, mieszamy, przelewamy do innego naczynia.


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło