Stek z antrykotu bez kości przyrządzony techniką reverse sear

person Opublikowane przez: P Sklep list W: Przepisy W dniu: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 301

Technika reverse sear to jedna z najlepszych metod na przyrządzanie steków. Jak sama nazwa sugeruje polega ona na odwróceniu kolejności w jakiej grillujemy mięso.

Najpierw nadajemy mu odpowiednią temperaturę wewnętrzną zależną od preferowanego stopnia wysmażenia, jednak nie robimy tego na maksymalnej mocy grilla!

W naszym przypadku wystarczyło grillować mięso przez 1,5 godziny w temperaturze 110°C, aby uzyskać idealną temperaturę wewnętrzną dla średnio krwistego steka.

Po jej uzyskaniu podkręcamy moc grilla na jak najwyższą, i grillujemy po około minucie z każdej strony.

Dzięki tej metodzie nasze steki będą równomiernie wysmażone, a skórka perfekcyjna.

Wykonanie

Przed przygotowaniem mięso powinno leżeć przez około 2 godziny w temperaturze pokojowej!

Najpierw należy je osuszyć papierowym ręcznikiem i natrzeć ulubioną mieszanką przypraw (w tym przypadku była to nasza autorska mieszanka The Perfect Steak). Przyprawione mięso odkładamy na 30 minutowy odpoczynek pod słońcem. Następnie wkładamy antrykot do grilla i grillujemy go przez 1,5 godziny w temperaturze 110°C. Po osiągnięciu wewnętrznej temperatury 53°C rozgrzewamy grilla do temperatury 350°C i grillujemy po 1 minucie z każdej strony.

Tak przygotowany stek wyśmienicie smakuje z grzankami i dipem tzatziki

Przepis na dip tzatzikiSkładniki

0,5kg ogórków, sól, 1 łyżka oliwy z bazylią KochamOliwki, jogurt grecki, 2 ząbki czosnku, pieprz.Wykonanie

Ogórki umyć, obrać, zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Posolić i pozostawić na ok. 10 minut. Następnie odlać wytworzoną wodę. Dodać jogurt, przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku, oliwę. Doprawić pieprzem i wstawić na co najmniej 1 godzinę do lodówki. 

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło